Четверг, 25.04.2024, 23.30.40
gradmysley
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [3]
прочие [0]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
соц сети
Снегопад
Новое
Анегдоты
РАДИО
Главная » Статьи » Мои статьи

Реферат на тему енергетика

1.    Енергетика - основа розвитку господарства.

2.    Провідною галуззю енергетики є нафтова промисловість.

3.    Значення природного газу в енер­гобалансі світу.

4.    Електроенергетика.

Енергетика - основа розвитку господарства. Вона забезпечує технологічні про­цеси в промисловості, дає тепло і світло людям. Це система галузей, що охоплює паливну промисловість та електроенергетику з їх підприємствами, комунікаціями, системами управління, науково-дослідною базою. Підприємства енергетики ведуть розвідку, освоєння, переробку та транспортування енергоносіїв, виробництво та пе­редачу електроенергії і тепла. Більшість виробничих об'єктів системи знаходяться під контролем одних і тих самих угруповань капіталу. В світовому господарстві це великі транснаціональні корпорації.

Робота енергетики оцінюється за показниками рівня забезпеченості країн носіями, рівня енергоспоживання в окремих країнах, пропорціями паливно-енергетичного балансу країн і світу в цілому.  Як енергоносії людство використовувало мускульну силу, деревину, рушійну сиоди енергію Сонця тощо. В наш час основними енергоносіями стали вуглеводи і сполуки (нафта, газ, вугілля) та ядерне паливо. Як альтернативні джерела май­бутнього розглядається енергія Сонця, геотермічна енергія Землі, водень, термо­ядерна енергія.

Енергозабезпечення світу станом на початок 90-х років за розмірами споживання

становило 11 млрд тонн умовного палива (т.у.п.) у вугільному еквіваленті (мол. 18).

Найбільші енергоспоживачі: США - 25 % енергоспоживання світу, Росія - близько10 %, Китай - 9 %, Японія - 5,5 %, ФРН - 7,3 %. Енергоспоживання України

(близько 3 %) співмірне з показниками Великобританії, Франції, Канади та Індії.

Споживання енергії в світі особливо швидко зростало в другій половині XX ст. У цей період енергетика розвивалася випереджаючими темпами, енергомісткість виробництва (тобто затрати палива та електроенергії на одиницю продукції) на пер­ших етапах НТР була високою. На межі 80-90-х років темпи приросту енергоспо­живання знизилися - світ ступив на шлях впровадження енергозберігаючих техно­логій, тобто технологій, які забезпечують зниження енерговитрат.

 

Світовий паливно-енергетичний баланс, %

Таблиця

Енергоносії

 

РІК

 

1913

 

1935

 

1970

 

1994

 

2000

 

Вугілля

65

 

 

 

55

 

33

 

28

 

27

 

Нафта

5

 

 

 

15

 

,          42

 

37

 

30-33

 

Газ природний

 

 

3

 

18

 

23

 

18-22

 

Нетрадиційні джерела енергії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(вода, сонце, вітер тощо)

 

з

 

6

 

б

 

6

 

понад 6

 

Ядерна енергія

 

 

 

 

1

 

6

 

близько 10[

 

Дрова та інші органічні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ресурси

 

27

 

21

 

не врахов.

 

не врахов.

 

не врахоа.

 

Протягом XX ст. істотно змінилася структура паливно-енергетичного балан­су світового господарства (див. табл. З та мал. 19).

Якщо в першій половині XX ст. в енергобалансі світового господарства пер-важало вугілля і мали важливе значення дрова, то в останні десятиліть; провідну роль відіграють нафта і газ. Кілька десятиліть на їх частку припадали 3/5 обсягу енергоспоживання. Вважають, що на початку XXI ст. їх частка зни­зиться, водночас збереже значення споживання вугілля і дещо збільшиться ролі ядерної енергетики і нетрадиційних (альтернативних) джерел енергії.

                                               Паливна промисловість. Основні географічні закономірності видобутку . перерозподілу енергоносіїв можна простежити за таблицею 4.

Отже, основні постачальники енергоносіїв знаходяться в Азії (країни Перське: затоки, а також Китай); в Англо-Америці (США і Канада); в Північній Євразі; (Росія, а також за окремими видами палива Азербайджан, Туркменістан, Узбеки стан, Казахстан). В Європі краще забезпечені енергоносіями Великобританія, ФРН, Польща, Норвегія. Основними ж споживачами є СІЛА, Канада в Північній Америці, провідні країни Західної та Центральної Європи, Японія, Китай, а серед краї; СНД - Росія та Україна.

                                                    Далее будет

Категория: Мои статьи | Добавил: Voron (01.01.2013)
Просмотров: 558 | Комментарии: 1 | Теги: Реферат енергетика | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
День недели
Время
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • YouTube интересное
    в закладки!
    Погода

    Copyright MyCorp © 2024